Uszczelki redukcyjne – do instalacji i urządzeń sanitarnych

Instalacje i urządzenia sanitarne wymagają odpowiedniego uszczelnienia. W tym celu stosuje się także uszczelki redukcyjne.

Instalacje wodne i kanalizacyjne, urządzenia sanitarne takie jak umywalki, wanny, brodziki czy WC muszą być właściwie uszczelnione, ponieważ wtedy możliwe jest zapobieganie pojawianiu się niebezpiecznych wycieków. Do prowadzenia uszczelnień tego typu instalacji i urządzeń używa się wielu różnych rodzajów uszczelek. Wśród nich bardzo popularne są także takie, jak uszczelka redukcyjna Co warto o niej wiedzieć?

Uszczelka redukcyjna – co to jest?

Uszczelki redukcyjne to rodzaj uszczelek, które wykorzystywane są wtedy, gdy konieczne jest połączenie ze sobą dwóch rur o innych średnicach. Takie rury często używane są w instalacjach wodno-kanalizacyjnych, a także przy montażu różnych urządzeń sanitarnych. Specjalna uszczelka redukcyjna posiada specjalny kształt, który pozwala na dokładne, szczelne połączenie ze sobą rur o różnych średnicach, bez ryzyka pojawienia się wycieków.

W sprzedaży można znaleźć obecnie różnego rodzaju uszczelki redukcyjne, w tym:

  • uszczelki o różnych wymiarach, na przykład 32/25, 34/14, 40/25, 50/25, 50/45 czy 60/32 i inne

  • uszczelki do lejków dolnopłuka oraz górnopłuka

  • uszczelki do rur automatów spłukujących

  • uszczelki do podgrzewaczy elektrycznych

  • uszczelki do przyłączy kolan

  • uszczelki złącza proste i mimośrodowe

Do produkcji uszczelek redukcyjnych stosuje się specjalne gatunki gumy, które zapewniają właściwe dopasowanie, elastyczność i maksymalną szczelność.

Gdzie można kupić uszczelki redukcyjne?

Aktualnie uszczelki redukcyjne oferowane są przez wielu producentów oraz sklepów zajmujących się sprzedażą uszczelnień. Można zamówić je między innymi w popularnych sklepach budowlanych i wykończeniowych, w sklepach oferujących wyposażenie łazienkowe. Uszczelnienia takie, jak uszczelka redukcyjna można zamówić także przez internet. To wygodna i szybka forma zakupu tego rodzaju akcesoriów, które mogą być dostarczone bezpośrednio pod adres wskazany przez kupującego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *