Wynajem podnośników

W budowlance codziennością jest praca zlecana na wysokościach, która odbywa się za pomocą podnośników i podestów ruchomych. Przede wszystkim należy dobrać sprzęt do miejsca, w którym ma zostać wykonana praca. W zależności od tego, czy będzie ona wykonywana wewnątrz pomieszczenia czy na zewnątrz w trudnym terenie, istnieją różne rodzaje podnośników.

Wynajem podnośników

Na rynku istnieje wiele firm zajmujących się wynajmem podnośników. Jedną z nich jest działająca na rynku od 10 lat firma AA HERKULES. Posiada dwie w pełni wyposażone bazy sprzętowe. Firma przede wszystkim charakteryzuje się ogromnym doświadczeniem w branży podestów ruchomych. Cechuje się idealnym podejściem do klienta. Zapewnia dodatkowo transport maszyn i ich serwis, a dzięki obsłudze telefonicznej można liczyć na fachową i miłą obsługę.

Do jakiego terenu jaki podnośnik?

Do pracy wewnątrz pomieszczenia idealnym rozwiązaniem jest podnośnik nożycowy elektryczny, napędzany ekonomicznym silnikiem elektrycznym, który zasilany jest dzięki akumulatorom. Dzięki tego charakteryzuje się zerową emisją spalin. Maksymalna wysokość robocza w pionie osiąga 18,5 m, zaś w poziomie praca możliwa jest dzięki wysięgowi bocznemu do 1,5 m.

Jeśli praca wykonywana jest w trudnych warunkach terenowych należy wyposażyć się w niezbędny na każdej budowie podnośnik nożycowy spalinowy. Jest on napędzany silnikiem spalinowym. Posiada stabilizujące podpory oraz terenowe ogumienie wypełnione pianką. Ponadto posiada napęd na cztery koła wraz z blokadą dyferencjałów. Maksymalna wysokość, jaką osiąga to 15,11 m, a dodatkowy wysięg boczny pozwala na pracę w poziomie do 1,52 m.

Do pracy w wąskich ciągach komunikacyjnym i nad liniami produkcyjnymi wewnątrz budynku, która związana dodatkowo jest z ograniczoną przestrzenią, idealnie nadaje się podnośnik teleskopowo-przegubowy, napędzany ekonomicznym silnikiem elektrycznym. Charakteryzuje się tym, że nie emituje zanieczyszczeń do otoczenia. Nie zabrudza miejsca pracy dzięki jasnemu i niebrudzącemu ogumieniu. Osiąga maksymalną wysokość roboczą w pionie do 20,39 m oraz wysięg boczny aż do 13,54 m do pracy w poziomie.

Do pracy w bardzo trudnych warunkach terenowych z uwagi na terenowe ogumienie i napęd na cztery koła z pewnością sprawdzi się podnośnik teleskopowo-przegubowy, napędzany silnikiem spalinowym. Podesty zostały wyposażone w mocne silniki Diesla. Posiada szeroki zakres wysięgów bocznych osiągający nawet 13.50 m, zaś maksymalna wysokość robocza w pionie wynosi do 20,65 m.

Jeśli praca będzie wykonywana w wąskich pomieszczeniach lub windach, ale na równej i utwardzonej powierzchni, to należy zdecydować się na podnośnik masztowy, napędzany elektrycznym silnikiem, który w połączeniu z gumowymi, niebrudzącymi oponami zapewnia ekonomiczną i czystą pracę. Cechuje się przede wszystkim kompaktowymi rozmiarami, dzięki czemu z pewnością ułatwiony będzie transport.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *